bambini budynek

Wsparcie dzieci i młodzieży w kryzysie psychicznym – fotorelacja z konferencji

W minioną sobotę 30 września w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyła się konferencja, którą zorganizowaliśmy wspólnie z Prywatną Szkołą Podstawową w Biłgoraju.

Patronat honorowy naszego wydarzenia objął Lubelski Kurator Oświaty – pani Teresa Misiuk. Konferencja współfinansowana była przez Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej w ramach projektu „Poukładaj Swój Świat”.

Konferencję rozpoczęła dr nauk medycznych Aleksandra Radoń psycholog, specjalista psychoterapii uzależnień, pracująca na co dzień w Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublinie. Pani doktor przedstawiła  prelekcję na temat: „Zaburzeń depresyjnych, samookaleczeń, prób samobójczych – częstość występowania, czynniki ryzyka”.

O tym jak rozpoznać, jakie podjąć działania w kryzysie psychicznym u dzieci i młodzieży powiedziała pani Agnieszka Mazur – psycholog, biegły sądowy, pracująca w Szpitalu Psychiatrycznym w Jarosławiu oraz poradni Euro Medica. Wsparcie ucznia w kryzysie – system oświaty, możliwe formy wsparcia, dobra praktyka – to trzecia prelekcja którą przedstawiła uczestnikom konferencji – Sylwia Horoszkiewicz, dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu.

Patronat medialny nad naszym wydarzeniem objęły: Tygodnik Zamojski, Kronika Tygodnia, Katolickie Radio Zamość, Biłgorajska Telewizja Kablowa, NOWa Gazeta Biłgorajska oraz portale: Biłgoraj.com.pl i biłgorajska.pl.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy byli obecni na naszej konferencji

– Fundacja Bambini Dzieciom