bambini budynek

Pomóżmy dzieciom z Domu Dziecka w Zwierzyńcu!

Zapraszamy Państwa do włączenia się w naszą przedświąteczną akcję, skierowaną do tych najbardziej potrzebujących i samotnych dzieci, które z powodów niezależnych od siebie nie wychowują się swoich domach rodzinnych. A szczęśliwą i kochającą się rodzinę znają tylko z opowieści. 

Tydzień temu poprosiliśmy podopiecznych dwóch Domów Dziecka w Zwierzyńcu, aby napisali listy do świętego Mikołaja. Dzieci z chęcią i radością odpowiedziały na tę propozycję, przekazując nam z nadzieją  listy, które napisały własnoręcznie. 

W dwóch Domach Dziecka w Zwierzyńcu wychowuje się łącznie 31 podopiecznych w wieku od 2 do 24 lat.

Wychowankowie w tych listach w kilku zdaniach opisują swoje zainteresowania, marzenia oraz potrzeby.
Wśród nich są dzieci młodsze, których marzeniem jest np. rowerek, wózek spacerowy, nieco starszym z pewnością przydadzą się ciepłe kurtki narciarskie, spodnie, buty i odzież sportowa, bielizna termiczna (konkretne rozmiary).
W Domu Dziecka przebywa również dużo młodych ludzi. Niektórzy planują w najbliższym czasie usamodzielnić się i potrzebują m.in. kompletu garnków, zestawu naczyń, kompletu pościeli. Dorastające dziewczęta chciałyby dostać kosmetyki, sprzęt do pielęgnacji cery czy włosów.

Oprócz tego można przynieść talony na zakupy odzieży, obuwia, kosmetyków lub chemii. Dzieci mają nadzieję i wierzą, że święty Mikołaj odwiedzi je przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.
Zachęcamy Państwa do zaangażowania się w akcję i podarowania uśmiechu tym, którym w życiu jest szczególnie trudno, których los potraktował niesprawiedliwie już od samego dzieciństwa. Nie możemy ich zawieść! Tak jak w minionych latach liczymy na Wasze Dobre Serca.

Miejsce przynoszenia darów, po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym to: Fundacja Bambini Dzieciom w Biłgoraju – ul. Żołnierzy Wojska Polskiego 4 (budynek dawnego internatu medyka). Szczegółowe informacje w tej sprawie uzyskać można pod nr tel. 577 313 310.

Zebrane dary planujemy przekazać do Domu Dziecka w Zwierzyńcu przed świętami Bożego Narodzenia w poniedziałek 19 grudnia br. Z góry dziękujemy Państwu za wsparcie.   

Sztab Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej PDPZ nr 105 przy Fundacji Bambini Dzieciom.


Poniżej publikujemy kilka przykładowych listów od wychowanków Domu Dziecka nr 1 oraz Domu Dziecka nr 1 w Zwierzyńcu. 

Obraz Shlomaster z Pixabay 

Skip to content